Gıda Takviyesi Desteği Neden Kullanılmalı?

Gıda Takviyesi Desteği Neden Kullanılmalı?

Günlük yaşam ve çalışma koşullarında sağlıklı ve dengeli beslenmeye dikkat edemiyoruz, bu yüzden de günlük olarak tüketmemiz gereken vitamin ve mineralleri maalesef vücudumuza alamıyoruz.

 

Düzensiz ve yanlış beslenme alışkanlığı, çevresel faktörler, kronik rahatsızlıklardan dolayı yaşanan biyolojik/fizyolojik rahatsızlıklar, sigara ve alkol tüketimi gibi zararlı alışkanlıklar, vücudumuzda bulunan vitamin ve mineral alımını önemli oranda etkilemektedir. 

Sağlıklı yaşamı desteklemek için dışarıdan besinler yoluyla alamadığımız ya da vücudumuz tarafından üretilmeyen, vitamin ve minerallerin alımını desteklemek için bu noktada devreye doğru gıda takviyesi kullanımı giriyor.

Gıda takviyesi desteği neden kullanılmalı? Birlikte detaylıca inceleyelim.

 

1. Sağlıklı yaşam için vitamin ve mineral alımını desteklemek.

Günlük yaşamın temposunda enerjimizi yüksek tutmak, uykusuzluk vb. sorunlar yaşamamak ve kendimizi daha zinde hissetmek için vücudun vitamin ve mineral ihtiyacını öncelikle besinler ve besinlere ek olarak gıda takviyesi ile desteklemek gerekmektedir. 

Vücudun ihtiyacı olan vitamin ve mineralleri günlük olarak tüketmediğimizde, vücudumuz bazı sinyaller vermeye başlayacaktır. Örneğin, “halsizlik, yorgun hissetme, uyku hali vb.” bu gibi olumsuz durumların, etkisini en aza indirmek için ihtiyacımız olan vitamin ve mineralleri besinler ve besinlere ek olarak da takviye edici gıdalar ile almalıyız. 

 

2. Bağışıklık sistemini desteklemek.

Bağışıklık desteği gelince akla ilk olarak C vitamini gelmektedir, biliyorsunuz ki vücudumuz C vitaminini maalesef üretemiyor.  Vücudumuz C vitamini üretemediği için de dışarıdan besinler yoluyla ve gıda takviyesi ile C vitamini tüketimi mutlaka desteklenmelidir. 

Tabii ki bağışıklık için sadece C vitamini değil daha birçok vitamin ve minerali de düzenli olarak tüketmeliyiz. 

Mevsim geçişlerinde, soğuk günlerde ya da kalabalık ortamlarda hastalıklara yakalanma riski artmaktadır. Gün içinde bağışıklığı destekleyici vitamin ve mineral alımına dikkat ederek ve doğru gıda takviyesi desteklerini tüketerek olumsuz durumların etkisini en aza indirebiliriz. Unutmayın ki bağışıklık sistemini desteklemek için sizi olumsuz durumlara karşı koruyacaktır.

 

3. Kalp, beyin, kemik vb. sağlığını desteklemek.

Yaşamsal faaliyetlerimizi devam ettirebilmek için ilk olarak sağlıklı bir vücuda sahip olmamız gerekiyor. Kalp, beyin, kemik vb. sağlığını desteklemek “yaşamsal faaliyetlerimizi” devam ettirmenin en önemli unsuru. Peki nasıl destekleyeceğiz?

Gün içinde sağlıklı beslenme düzenine dikkat edip, beslenmeyi destekleyici gıda takviyesi tüketerek kalp, beyin, kemik vb. sağlığı için gerekli bileşenleri vücudumuza alabiliriz. 

 

Unutmayın ki gıda takviyeleri ilaç olarak kullanılmamaktadır. Sadece beslenmeye ek olarak sağlıklı yaşamı ve vücut sağlığını desteklemek için takviye edici gıda olarak tüketilmektedir. Gıda takviyesi kullanmadan önce mutlaka hekiminize danışmalısınız.

Etiketler: gıda takviyesi,sağlıklı yaşam,vitamin,mineral,bağışıklık sistemi,besin takviyeleri
Ağustos 04, 2019
Listeye dön